logo

Operační středisko jihomoravských záchranářů prošlo modernizací

Jihomoravský kraj - 29.11.2015

Jihomoravský kraj 26. listopadu 2015 slavnostně ukončil projekt, kterým zmodernizoval operační středisko Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje v Brně-Bohunicích. Akce se zúčastnil náměstek hejtmana Marek Šlapal.

Náměstek Šlapal ocenil, že tento krok povede k vyšší efektivitě fungování příjmu tísňových volání a vysílání sil a prostředků na místa výjezdu záchranářů. „Jsem velmi rád, že se podařil projekt, který zvýší bezpečnost občanů bez dalších provozních nákladů, jedná se o velký přínos zlepšení bezpečnosti a dojezdnosti jednotlivých složek integrovaného záchranného systému. V současné době vrcholí snaha o obnovu vozového parku, probíhá výstavba dalších výjezdových stanovišť. Předpokládám, že začátkem příštího roku vyvrcholí dostavba nové výjezdové stanice Brno-Ponava, v příštím roce chceme zahájit výstavbu ve Znojmě,“ řekl náměstek Šlapal.
Beze jména
Projekt byl zaměřen na vybudování jednotné systémové a technologické platformy pro příjem tísňového volání a výměnu dat operačního řízení jednotlivých základních složek Integrovaného záchranného systému (IZS). Projekt zajistil propojení technologií společně využívaných všemi základními složkami IZS na úseku operačního řízení a tísňového volání.

Více informací je uvedeno ZDE (doc, 153 kB) a na http://www.zzsjmk.cz/integrovane-operacni-programy.