logo

Záchranáři v Dačicích se přestěhují do nových prostor

Jihočeský kraj - 4.12.2015

Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje dne 3. 12. 2015 převzala nové prostory pro výjezdovou základnu v Dačicích.

Slavnostního předání proběhlo dnes dopoledne v areálu Dačické nemocnice za přítomnosti náměstkyně hejtmana Jihočeského kraje Mgr. Ivany Stráské, ředitele ZZS JčK MUDr. Marka Slabého, ředitelky Nemocnice Dačice, a.s. MUDr. Miroslavy Člupkové a dalších zástupců zainteresovaných subjektů.
daciceZáchranáři doposud sídlili v prostorách Dačické nemocnice na více místech. Řidiči v jedné budově, lékaři a záchranáři v jiné budově. Toto uspořádání bylo z provozních důvodů velmi nepraktické. Díky nadstandartním vztahům s Dačickou nemocnicí se podařilo v jejím areálu najít nové prostory pro kompletní výjezdovou skupinu rychlé lékařské pomoci v jedné budově i s garážovým stáním. Prostory prošli částečnou rekonstrukcí včetně výměny oken a garážových vrat. Záchranáři nyní mají k dispozici garáž pro jedno sanitní vozidlo, sklad léků, dezinfekční místnost, denní místnost, šatny, sociální zázemí a místnosti pro lékaře, řidiče a záchranáře.

Na výjezdové základně v Dačicích slouží v nepřetržitém provozu jedna posádka rychlé lékařské pomoci. Za rok vyjíždí přibližně k 1500 případům.