logo

Pro XXL pacienty je u řevnického Trans Hospitalu Plus připraven sanitní Mercedes/WAS

Středočeský kraj - 10.7.2016

Záchranná služba Trans Hospital Plus má ve svém vozovém parku automobil pro přepravu pacientů s velkou nadváhou, tzv. XXL sanitku již řadu let. Vloni si řevničtí záchranáři pořídili nový XXL speciál, který nahradil potřebám již nevyhovující vozidlo Mercedes – Benz Sprinter 313CDi s nástavbou BINZ.

Automobil je postavený na podvozku Mercedes – Benz Sprinter 516CDi s pohonem 4×4, sanitní skříňovou nástavbu vyrobila německá firma WAS. Jedná se sanitní automobil se zdravotnickou výbavou v rozsahu RZP, rozšířenou o pomůcky a prostředky na XXL pacienty jako je např. velká manžeta pro měření TK či nosítka s vysokou nosností Stryker MX-PRO/295kg, umístěná na elektronicky ovládaném stavitelném stole, což značně usnadňuje manipulaci. Pacienta je možné transportovat na nosítka XXL ve speciální těžkotonážní plachtě, která je rovněž součástí speciálního vybavení vozidla. Dále je zde také transportní technika MEDIROL.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Posádku XXL sanitky tvoří řidič a záchranář, pokud to situace vyžaduje, lze početní stav navýšit o další personál.

Přístup do sanitní části automobilu je zajištěn pomocí do boku otevíratelných dveří a také přes zadní dvoukřídlé dveře, kde je umístěn stůl s nosítky. Vybavení je uloženo uvnitř vozu a také ve skříních, přístupných zvenku.

Technicko – taktická data sanity XXL Trans Hospital Plus

-podvozek: Mercedes – Benz Sprinter 516CDi/4×4
-motor: OM651 2143 ccm/120kW/163 koní
-nástavba: BINZ
-délka: 6500 mm
-výška: 2980 mm
-šířka: 2240 mm
-max. hmotnost: 4600 kg