logo

Náročná sobota záchranářů v Pardubickém kraji, uskutečnili celkem 183 výjezdů

Pardubický kraj - 10.9.2017

Velmi rušných 24 hodin měla Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje 9. 9. Během nich se uskutečnilo celkem 183 výjezdů.

Kolem osmé hodiny ranní například zasahovala posádka Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje u dopravní nehody osobního automobilu a chodkyně přimáčknuté mezi vozy. Závažná zranění hlavy a hrudníku spojené se silnou bolestí tam utrpěla starší žena. Posádka využila při náročném zásahu transportní a fixační pomůcky, zejména krční límec, vakuovou matraci a monitor životních funkcí. Před zajištěním záchranáři pacientce podali léky proti bolesti. Poté byla transportována vrtulníkem letecké záchranné služby do FN Hradec Králové.

Po čelním střetu dvou motorkářů utrpěl muž těžké zranění nohy. K události došlo kolem půl druhé 9. 9. na Suchém vrchu. Muž a žena, vyznavači jednostopých vozidel se zde čelně střetli. Na místo byla ihned vyslána posádka z Červené vody a letecká záchranná služba. Mladá žena utrpěla lehčí zranění hlavy a drobné oděrky po celém těle. Protijedoucí muž však velmi těžké otevřené poranění nohy s velkou krevní ztrátou. Kvůli těmto zraněním musel být pacient připojen k umělé plicní ventilaci a monitoru životních funkcí. Ve stabilizovaném stavu na vakuové matraci ke stabilizaci páteře, fixačním pánevním pásem a krčních límcem byl předán letecké záchranné službě Olomouc k transportu do FN Olomouc.

Po pádu na kole zůstal ležet v bezvědomí mladý muž. Kolem půl druhé odpolední 9. 9. si při sjezdu na kole v České Třebové způsobil mladý muž těžké zranění hlavy. Na místo ihned vyjely v nejvyšší naléhavosti dvě posádky Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje spolu s leteckou záchrankou HK. Na místě byl pacient s těžkým poraněním hlavy ihned uveden do umělého spánku a připojen k umělé plicní ventilaci. Poté šetrně umístěn na vakuovou matraci a na palubu vrtulníku letecké záchranné služby a dále transportován do FN Hradec Králové.

Mladého muže v bezvědomí ošetřovaly dva týmy záchranářů Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje. Kolem dvanácté hodiny 9. 9. záchranáři zasahovali u pacienta na mopedu u obce Linhartice. Po příjezdu na místo byla lékařem zjištěna závažná, život ohrožující zranění hlavy. Bylo proto nutné pacienta uvést do umělého spánku a napojit na umělou plicní ventilaci a monitor životních funkcí. Následně byl pacient přemístěn na vakuovou matraci a zároveň naložen pánevní pás. Následně ho transportovala letecká záchranná služba Brno do FN Olomouc.

ZZS Pardubického kraje