logo

Záchranka v Českém Dubu bude mít novou garáž pro sanitku

Liberecký kraj - 13.9.2017

Rada Libereckého kraje na svém posledním jednání schválila poskytnutí investiční dotace českodubské radnici na projekt krytého stání pro sanitky. Jedná se o částku jednoho milionu korun.

Český Dub v současné době dokončuje rekonstrukci objektu bývalého zdravotního střediska v Husově ulici, kde bude nová výjezdová základna Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje a u něj by mělo být také do konce listopadu vybudované garážové stání pro jedno vozidlo/sanitu.

„S městem se podařilo uzavřít memorandum, ve kterém se zavázalo najít vhodné prostory ve spolupráci se Zdravotnickou záchrannou službou Libereckého kraje. Na začátku roku starosta města Český Dub nás a záchrannou službu oslovil s nabídkou vybudování garáže v objektu, který je v sousední ulici Boženy Němcové,“ osvětlil Přemysl Sobotka, náměstek hejtmana pro resort zdravotnictví a dodal, že objekt pro zamýšlenou garáž přímo navazuje na nové zázemí výjezdové základny záchranky. Navíc v této budově je již automobilové stání postaveno, pouze nevyhovuje rozměrům a požadavkům pro vozidla Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje.

„Cena rekonstrukce včetně studie je v celkové částce 2.602.105 Kč. Odbor zdravotnictví má v rozpočtu kraje 2017 na tuto akci alokovanou částku ve výši 1.000.000 Kč,“ uzavřel náměstek s tím, že investiční účelová dotace bude poskytnuta na základě smlouvy uzavřené mezi městem Český Dub a Libereckým krajem.

V loňském roce poskytl Liberecký kraj na rekonstrukci výjezdové základny 3.000.000 Kč.

ilustrační foto