logo

Řidič na Zlínsku zdemoloval forda o betonový mostek tak, že motor vyletěl z vozu, nehoda si vyžádala tři zraněné

Zlínský kraj - 20.10.2017

Od časných ranních hodin zasahovali záchranáři, policisté a profesionální hasiči u dopravní nehody osobního vozidla na silnici I/55 mezi Otrokovicemi a Tlumačovem na Zlínsku.

V 4:22 hodin přijali hasiči hlášení o nehodě jednoho vozidla. Oznamovatel dále sdělil, že ve voze mají být tři zaklíněné osoby. Na místo nehody byla vyslána jednotka profesionálních hasičů z požární stanice Otrokovice.

Po příjezdu hasiči zjistili, že dvě zraněné osoby jsou v péči Policie České republiky. V poškozeném voze Ford Mondeo seděl zaklíněný řidič. Hasiči ho vyprostili s hydraulickým vyprošťovacím zařízením a předali do péče zdravotnické záchranné služby. Všichni zranění byli později odvezeni do nemocnice.

Provoz na silniční komunikaci komplikovala silná mlha. Policie zpočátku pouštěla projíždějící vozidla jedním pruhem. Znečištění silnice kousky z havarovaného vozu bylo na ploše asi 100 metrů čtverečních. Z důvodu nutnosti zajistit důkazy a z důvodu bezpečnosti příslušníků policie a hasičů při vyšetřování nehody, byla silnice oboustranně uzavřena. Hasiči místo nehody osvětlovali.

Poškození vozidla bylo tak devastující, že motor byl mimo komunikaci ve vzdálenosti několika desítek metrů od místa nehody.

nprap. Roman Žemlička – HZS Zlínského kraje