logo

OBRAZEM: Jak vypadal výcvik řidičů pražské záchranky na královéhradeckém polygonu S – Drive

Hlavní město PrahaKrálovehradecký kraj - 8.11.2017

Je tomu rok, kdy začali absolvovat první řidiči pražské záchranky speciální výcvik na nově otevřeném polygonu společnosti S – Drive na letišti v Hradci Králové. Výcvik se konal vždy po skupinách a zúčastnili se ho postupně nejen řidiči vozidel ZZS, ale i zdravotničtí záchranáři, garážmistři a pracovníci THP včetně vedení ZZS HMP a inspektorů provozu.

Výcvik byl složen ze dvou částí – teoretické a praktické. V té první se všichni nejprve seznámili s technikou řízení, problematikou jízdy pod majáky a také taktikou. Ve druhé pak vstřebané znalosti uvedli v praxi. Vše pod vedením velmi zkušených lektorů.
18838556_10203082978472416_398762623_o
Jízdy absolvovali pražští řidiči a garážmistři na mokru i suchu ve svých sanitkách, běžně používaných v rámci služby včetně doktorských vozidel, nového automobilu inspektora provozu, nyní jen inspektora, a i velkokapacitní sanitky Atego, ale i na technice, kterou disponuje polygon, v tomto konkrétním případě na původně záchrankové sanitce VW Transporter. Polygon S – Drive disponuje mimo jiné i vlastní hasičskou cisternou na podvozku Scania, ta je určena pro výcvik řidičů HZS a JSDH.
DSC_0663
Pro každého z účastníků bylo absolvování tohoto speciálního výcviku velkým přínosem, pražská záchranka naposledy takto cvičila před několika lety na polygonu v Mostě.