logo

Jiří Mašek skončí na místě ředitele královéhradecké záchranky, prioritou je pro něj poslanecký mandát

Královehradecký kraj - 12.11.2017

Ředitel ZZS Královéhradeckého kraje MUDr. Jiří Mašek, který se letos za hnutí ANO dostal do Sněmovny díky preferenčním hlasům z šestého místa kandidátky, v čele záchranky skončí. Na záchrance bude ale působit na dohodu i nadále jako lékař, a rovněž bude pracovat na projektech, které dosud jako ředitel vedl. Tuto informaci sdělil pro média ke konci týdne královéhradecký hejtman Jiří Štěpán.

Doktor Mašek ke svému konci v čele ZZS HKK uvedl, že by chtěl odejít tak, aby mohl jako ředitel i účetně uzavřít letošní rok, zřejmě tedy na konci roku 2017, či v lednu 2018. Na místo ředitele záchranky bude po jeho odchodu vypsáno výběrové řízení. Mašek se již bezprostředně po volbách nechal slyšet, že prioritou je pro něj získaný poslanecký mandát s tím, že trvat na funkci ředitele ZZS nebude.


Jiří Mašek začal jednat o svém setrvání v křesle ředitele královéhradecké záchranky po svém zvolení do poslanecké sněmovny


Na podzim 2016 se Mašek po úspěchu v krajských volbách vzdal mandátu v krajském zastupitelstvu, protože zákon mu neumožňoval být zastupitelem a zároveň ředitelem příspěvkové organizace zřizované krajem. V případě poslaneckého mandátu by ale mohl dál jako ředitel působit.