logo

Dvě smrtelná a tři těžká zranění při čelní srážce dvou aut na Kladensku

Středočeský kraj - 20.11.2017

V sobotu 18. listopadu 2017 v 16:48 hodin přijala tísňová linka HZS Středočeského kraje informaci o vážné dopravní nehodě dvou osobních vozidel na silnici č. 116 v lesním úseku nedaleko obce Běleč na Kladensku.

Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje vyslalo na místo mimořádné události jednotku profesionálních hasičů ze stanice Stochov s cisternovou automobilovou stříkačkou, posilovou jednotku profesionálních hasičů ze stanice Kladno s rychlým záchranným automobilem a dobrovolnou jednotku hasičů obce Chyňava s cisternovou automobilovou stříkačkou.

Cestou k zásahu jednotky dostaly prostřednictvím operačního střediska informace o větším počtu zraněných osob na místě události. Po příjezdu první jednotky ze stanice HZS Stochov v 16:58 hodin byla provedeným průzkumem zjištěna čelní srážka dvou osobních vozidel.

Po silném nárazu skončilo jedno ze zdeformovaných aut ležet na boku uprostřed vozovky a uvnitř vozidla zůstaly zaklíněné tři těžce zraněné osoby. Druhý vůz se dvěma zaklíněnými osobami byl po nárazu odhozen částečně mimo vozovku.

Hasiči pomocí dvou hydraulických vyprošťovacích souprav začali vyprošťovat zaklíněné osoby z obou havarovaných vozidel. I přes veškerou snahu zasahujících záchranářů už nebylo možné dvěma osobám v převráceném autě pomoci a lékař musel konstatovat exitus. Třetí osoba z tohoto vozu byla při vědomí předána záchranářům. Posádka druhého vozidla byla také při vědomí vyproštěna a předána s těžkými zraněními do péče zdravotnických záchranářů.

Hasiči po celou dobu této tragické události asistovali Policii ČR při vyšetřování nehody. Silnice č. 116 mezi Ploskovem a křižovatkou Luby byla téměř tři hodiny zcela uzavřena.

nstržm. Bc. Lukáš Vejvar
stanice HZS Kladno, směna A