logo

Zánovní sanitka i hasičský vůz z Pardubického kraje již pomáhají na Zakarpatí

- 18.12.2017

Naše předvánoční cesta do partnerského Zakarpatí splnila svůj hlavní účel, uvedl na svém facebookovém profilu hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

„Spolu s ředitelem Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Igorem Paarem a zástupci SDH Jevíčko v čele s krajským starostou Josefem Bidmonem jsme předali vyřazený, ovšem plně funkční hasičský vůz značky Tatra 148 CAS 32, která doposud sloužila do nákupu nového vozu CAS v Jevíčku a sanitní vůz značky Volkswagen Transporter T5 4-motion rok výroby 2011, který byl na podzim tohoto roku nahrazen zcela novým vozidlem a uvedený byl vyřazený z provozu“.

Obě vozidla odvedou pro občany ve velmi chudé oblasti Ukrajiny ještě hodně práce. Porovnejte rozdíl na fotografii – stará a nová sanitka v Koločavě (VW vs. UAZ). Zároveň jsme předali symbolický šek na rekonstrukci budovy místní nemocnice, kterou využívají i čeští turisté. Kvalitní zdravotní péče je velmi kvalitní, ale v imořádně skromných podmínkách, které odpovídají situaci v ČR před třiceti až čtyřiceti lety.

Informaci o předání zánovní sanitky od ZZS PAK pro ukrajinskou Koločavu vám náš web přinesl v tomto článku.

Foto a info: FB Martina Netolického