logo

Po nehodě dvou automobilů v Nýrsku aktivovala plzeňská záchranka traumaplán

Plzeňský kraj - 22.12.2017

Ve středu 20. prosince 2017 odpoledne vyjely všechny složky IZS do Nýrska k dopravní nehodě dvou osobních aut. Fabie se střetla s Octavií v prostoru křižovatky ulic Klostermannova a Milenecká. Obě vozidla zůstala stát na silnici zapasovaná do svodidel ve vzdálenosti asi 10 metrů od sebe.

V Octavii cestovali rodiče s dítětem. Ve Fabii čtyři osoby, jejího řidiče hasiči dostali ven zadními dveřmi od spolujezdce. Hydraulické zařízení použít nemuseli. Hasiči uzavřeli ve spolupráci s PČR celou křižovatku. Jednak pro zajištění bezpečnosti zasahujících složek, jednak pro přistání dvou vrtulníků LZS. Hasiči asistovali záchranářům při ošetření všech sedmi účastníků nehody, tři osoby pomohli přenést do vrtulníků a ostatní do sanitek. Po transportu zraněných hasiči pomohli odtahové službě naložit vraky aut a uklidili z vozovky trosky a použitý sorbent. Zásah byl ukončen krátce před půl sedmou večer.

Záchranná služba k nehodě vyslala 4 pozemní výjezdové skupiny a inspektora provozu. Na místo musely být vyslány také vrtulníky letecké záchranné služby z Líní a Bechyně. Bylo nutné aktivovat traumatologický plán v jeho prvním stupni. Čtyři osoby ve vážnějším stavu byly transportovány na Emergency Fakultní nemocnice Plzeň a tři osoby byly převezeny do nemocnice v Klatovech.