logo

Královéhradečtí krajští záchranáři mají za sebou rušnou noc

Královehradecký kraj - 1.1.2018

Více, než dvojnásobek průměrného počtu výjezdů realizovali na Silvestra záchranáři v Královéhradeckém kraji. Již během dne museli – mimo jiné – pětkrát vyjíždět do horských středisek ošetřovat zraněné návštěvníky hor.

Vrtulník LZS vypomáhal kolegům ze středočeského kraje u dopravní nehody nedaleko obce Ratboř na Kolínsku. Po poskytnutí potřebné péče záchranáři transportovali do pražského traumacentra mladou řidičku, která se svým autem narazila do stromu. Při nehodě utrpěla, mimo jiné, poranění dolní končetiny Počet zásahů Kryštofa 06 se tak v roce 2017 vyšplhal na konečných 611. Silvestrovskou noční směnu jsme tradičně posílili o jednoho operátora a rovněž o další posádku RZP na základně ve Vrchlabí.

V průběhu noci záchranáři zaznamenali 76 výjezdů, zejména od půlnoci do rána. První z nich hned po čtyřech minutách nového roku zrealizovala posádka RZP v Hradci Králové. Záchranáři museli ošetřovat dvaasedmdesátiletého muže, kterému v ruce explodovala petarda. Zraněný utrpěl vážné poranění dlaně a prstů, se kterým po ošetření musel být převezen na urgentní příjem do Fakultní nemocnice. Krátce před druhou hodinou ranní v Peci pod Sněžkou spadli do potoka 61letý muž a o deset let mladší žena. Zatímco žena utrpěla pouze mírné podchlazení a po ošetření mohla být ponechána na místě, muž musel být převezen do trutnovské nemocnice. Mimo podchlazení si totiž pádem způsobil poranění hlavy.

Těsně po páté hodině bylo na linku 155 přijato oznámení o dopravní nehodě v Broumově. Na pomoc vyjely místní posádky RZP a RLP . Zdravotníci na místě ošetřili tři mladé muže, kteří v dodávce narazili do mostu. Dva cestující utrpěli lehká zranění a po ošetření byli převezeni do nemocnice v Náchodě. Zranění třetího muže byla vážná a proto jej záchranáři museli převézt do královéhradeckého traumacentra.

Ivo Novák tiskový mluvčí ZZS KHK