logo

Zdravotnická záchranná služba Karlovarského kraje prošla třetí vlnou obnovy vozového parku

Karlovarský kraj - 4.1.2018

Zdravotničtí záchranáři ZZS KVK mají 5 nových přírůstků ve svém vozovém parku. Moderní vozidla nahradí poslední nejstarší sanitky Zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje, které mají najeto více než 300 tisíc kilometrů a jsou tedy daleko za doporučenou životností sanitních vozidel.

„Obnova vozového parku byla zahájena v roce 2014 systémem 5+1, to znamená pět sanitních vozidel rychlé zdravotnické pomoci (RZP) a jedno vozidlo Rendez Vous (RV). Pro letošní rok jsme pořídili 5 sanitních vozidel RZP a s postupnou pravidelnou obnovou počítáme i v budoucnu,“ uvedl ředitel Zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje Jiří Smetana.

Jak připomněl krajský radní Jan Bureš, s náklady na nové sanitky se počítá každoročně v rozpočtu organizace. „Celková hodnota v současnosti pořizovaných vozů dosahuje 15, 2 milionu korun. Sanitky budou sloužit na výjezdových základnách v Sokolově, Chebu, Nejdku, Horním Slavkově a Kraslicích a pomáhat lidem prakticky napříč celým krajem,“ vysvětlil Jan Bureš a dodal: „Každoroční obnovou vozového parku má záchranka stále provozuschopná vozidla a její vozový park nezestárne. Tento systém je optimální i pro kraj, neboť s náklady na pořízení nových sanit už předem počítáme při sestavování krajského rozpočtu.“

Sanitní vozidla (RZP) typu C na podvozku WV Transporter T6 biturbo s automatickou převodovkou s výkonem 150 kW a pohonem 4×4 mají větší pracovní prostor pro záchranáře a lékaře při poskytování přednemocniční neodkladné péče. Zároveň disponují vzduchem odpruženou nastavitelnou zadní nápravou pro větší komfort pacientů při následném transportu do zdravotnického zařízení. Dodavatelem je FD Servis Praha.

Petra Bakurová tisková mluvčí ZZS KVK