logo

Dvě nehody cyklistů řešili záchranáři v Moravskoslezském kraji, první na Opavsku narazil do autobusu, druhého v Ostravě srazil automobil

Moravskoslezský kraj - 6.1.2018

Posádky zdravotnické záchranné služby zasahovaly v pátek 5. ledna odpoledne u dvou vážných nehod cyklistů. Události se odehrály v odstupu pouhé půl hodiny, a to na Opavsku a Ostravě.

Po patnácté hodině přijali operátoři ZZS MSK prvotní informaci o nehodě cyklisty, který měl narazit do autobusu v Chuchelné. Dvaapadesátiletý muž byl po střetu chvíli v bezvědomí, se záchranáři však již později v kontaktu. Zasahující lékař vyslovil podezření na poranění mozku a páteře. Pacient byl po ošetření týmy záchranné služby vrtulníkem LZS transportován do ostravské Fakultní nemocnice.

Před tři čtvrtě na čtyři se odehrála další nehoda s účastí cyklisty, a to v Ostravě. Osmnáctiletý mladík byl sražen automobilem. Utrpěl poranění horní a dolní končetiny. Záchranáři jej uložili do vakuové matrace, podali léky a po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče postiženého předali do péče urgentního příjmu FN Ostrava.

PhDr. Lukáš Humpl tiskový mluvčí ZZS MSK