logo

Jihočeští záchranáři vyjížděli k tragické události na Písecku, i přes laickou resuscitaci jeden z mužů po konfliktu v restauraci zemřel

Jihočeský kraj - 8.1.2018

V brzkých ranních hodinách obdrželo Zdravotnické operační středisko ZZS JčK tísňové volání o napadení dvou mužů s následným bezvědomím jednoho z účastníků konfliktu. Na místo okamžitě vyjely dvě posádky zdravotnické záchranné služby a Policie ČR.

Do příjezdu záchranářů, podle pokynů operátora linky 155, oživovali zraněného muže přítomní svědci. Přes veškerou snahu všech zúčastněných, musel zasahující lékař konstatovat jeho smrt. Muž podlehl svým zraněním ještě před příjezdem ZZS.


V neděli nad ránem vyjížděli kriminalisté na místo závažného násilného trestného činu. V jedné chatové oblasti na Písecku došlo po druhé hodině ranní ke konfliktu dvou mužů. Konflikt měl tragický konec. Osmatřicetiletý muž, provozovatel restaurace, napadl svého protivníka (návštěvníka restaurace) nožem a způsobil mu zranění, kterým poškozený na místě podlehl. Útočníka policisté posléze zadrželi. Vyšetřovatel nařídil provedení soudní pitvy. S ohledem na probíhající úkony není zatím možné k případu uvádět podrobnosti, uvedl mjr. Mgr. Bc. Jiří Matzner, tiskový mluvčí jihočeských policistů.


Bc. Petra Kafková tisková mluvčí ZZS Jihočeského kraje