logo

Nehoda autobusu a osobního automobilu u Horoměřic si vyžádala téměř 50 zraněných osob, tři lidé nepřežili

Hlavní město PrahaStředočeský kraj - 13.1.2018

Dne 12. 1. 2018 v 15:42 hodin došlo u Horoměřic na silnici 240 ve směru na Prahu k vážné dopravní nehodě, při které se z dosud neznámých důvodů střetl obsazený linkový autobus příměstské dopravy s osobním vozidlem. Událost si vyžádala zranění celkem 48 osob, třem z nich nemohli záchranáři pomoct.

S oznámením nehody na tísňovou linku záchranářů byly na místo okamžitě vyslány dostupné posádky pražské i středočeské záchranné služby, vyjely tak vozy RZP, lékaři, velkokapacitní sanitka Atego a vedoucí zdravotnické složky. Společně se ZZS následně k nehodě zamířili také hasiči z Prahy a Středočeského kraje a také policie. Vzhledem k charakteru události vyhlásila záchranná služba prakticky souběžně s probíhajícím vysíláním posádek traumaplán.

U havárie proběhlo ošetřování zraněných osob, kterých bylo celkem 48, z toho 6 účastníků nehody bylo zraněno těžce, 9 středně těžce a 30 lehce. Tři osoby utrpěly zranění neslučitelná se životem – řidič autobusu, řidička osobního vozu a cestující. Mezi zraněnými bylo 12 nezletilých do 18 let. Dva pacienty – z toho jedno dítě, museli záchranáři uvést do umělého spánku a připojit na umělou plicní ventilaci. Zranění byli transportování do těchto nemocnic: ÚVN, FNM, VFN, TN, FNKV a NNB. Vyslání první posádky proběhlo současně s aktivací traumaplánu v 15:44, ukončení zásahu 18:01.
DTWf-VAWkAAHUJF.jpg large
I když k události došlo mimo katastr hlavního města, řízení zásahu po vzájemné dohodě se středočeskými záchranáři převzal pražská ZZS. Na místě kromě ZZS HMP a ZZS SČK zasahovaly dále smluvní privátní subjekty Ambulance Meditrans, Pragomedika Plus a ASČR.

Hasiči HZS hl. m. Prahy a Středočeského kraje museli vyprostit z havarovaného autobusu několik osob Na místo byl povolán náhradní evakuační autobus. Psycholog HZS Středočeského kraje poskytl posttraumatickou péči několika osobám.

Foto: HZS HMP, ZZS HMP a FNM