logo

Řidiči a řidičky plzeňských tramvají navštívili krajské záchranáře

Plzeňský kraj - 14.1.2018

Sobota patřila v sídle krajských zdravotnických záchranářů na Klatovské třídě v Plzni řidičům a řidičkám plzeňských tramvají. Zaměstnance Plzeňských městských dopravních podniků na prohlídku pozval tiskový mluvčí ZZSPk Martin Brejcha.

„Myšlenka vznikla ze skutečnosti, že de facto s plzeňskými tramvajáky sdílíme koleje. Na přecpaných městských třídách je to totiž mnohdy jediné místo, kudy může spěchající sanitka projet,“ říká mluvčí zdravotnických záchranářů Martina Brejcha. A dodává, že se řidiči tramvají opravdu snaží včasným zastavením nebo popojetím uvolnit záchranářům cestu.

Řidiči i s rodinnými příslušníky a dětmi si prohlédli nejen samotné zázemí zdravotnické záchranné služby na Klatovské třídě, ale samozřejmě také ostré zásahové vozy, s nimiž záchranáři vyjíždějí přímo za svými pacienty. Účastníky čekal také krátký výklad o historii a činnosti ZZSPk. Mnoho dotazů směřovali děti i dospělí na činnost zdravotnického operačního střediska, kam denně míří téměř dvě stovky tísňových volání z celého Plzeňského kraje. Na toto režimové pracoviště mohli dopraváci nahládnout přes skleněnou přepážku. Neméně atraktivně působily i speciální automobily pro případy větších neštěstí s hromadným postižením osob, prostředky Bio hazard týmu, které záchranáři mají k dispozici pro vysoce infekční pacienty či inkubátor pro převoz novorozenců s nízkou porodní hmotností.

ZZS Plzeňského kraje