logo

Autobus s cestujícími narazil v obci Haluzice na Zlínsku do rodinného domu, zraněno bylo devět osob

Zlínský kraj - 25.1.2018

Oznámení o nehodě autobusu v Haluzicích přijali hasiči v 5:30 hodin. Požární poplach byl vyhlášen jednotce profesionálních hasičů z požárních stanic Slavičín a Valašské Klobouky, a také jednotce dobrovolných hasičů města Slavičín

Při příjezdu k nehodě hasiči zjistili, že autobus s 19 cestujícími naboural do rodinného domu. Za autobusem ležel přeražený betonový sloup elektrického vedení. Na komunikaci, pod autobusem, stála dvě poškozená osobní vozidla. Na místě nehody byla zdravotnická záchranná služba a Policie České republiky. Na cestě bylo náledí.

V autobusu byl zaklíněný řidič. Hasiči řidiče vyprostili s použitím hydraulického vyprošťovacího zařízení a na páteřní desce ho přenesli do sanitky. Na místě bylo dalších 8 zraněných osob, které ošetřili zdravotníci na místě. Do nemocnice byl k dalšímu vyšetření převezen zraněný řidič a jeden z cestujících. Hasiči dále prohledali poškozený rodinný dům, kde nalezli obyvatelku domu bez zranění. Tato žena ještě před příjezdem hasičů provedla ošetření jedné zraněné a dezorientované cestující, která vběhla po nehodě do domu.

Ještě před nehodou autobusu narazilo do sloupu elektrického vedení osobní vozidlo Škoda Fabia a dále Škoda Oktavia. Autobus jedoucí za osobními vozy pak sloup přerazil.

Nárazem autobusu byla poškozena statika rodinného domu. Po dobu vyšetřování nehody a vyprošťovacích prací byla silniční komunikace oboustranně uzavřena.

nprap. Roman Žemlička – HZS Zlínského kraje