logo

Pavel Jirsa jmenován náčelníkem Horské služby Krkonoše

Královehradecký kraj - 7.3.2018

Pavel Jirsa (56), dosavadní pověřený náčelník HS oblasti Krkonoše, byl dnes jmenován na základě řádného výběrového řízení řádným náčelníkem.

Výběrové řízení bylo vyhlášeno na podzim minulého roku po tragickém skonu dlouholetého náčelníka oblasti Adolfa Klepše. Přihlásili se do něj čtyři uchazeči a 26. ledna 2018 byl po důkladném zvážení všech kandidátů vybrán Pavel Jirsa. „Původně bylo datum jmenování stanoveno podle zadání řízení na 1. května. Vzhledem k tomu, že proti výsledku řízení nebyl podán žádný protest, neviděli jsme důvod, proč jmenování ještě odkládat,“ uvedl František Hadáček, statutární ředitel Horské služby o.p.s.

jirsaPavel Jirsa je od roku 1986 členem Horské služby. Od dobrovolného člena a sezonního záchranáře se v roce 1996 stal profesionálním záchranářem a na svém kontě má více než 2000 zásahů. V posledních letech pracoval v HS jako zástupce náčelníka a metodik oblasti.

 

 

V roce 1985 se stal instruktorem horolezectví Československého horolezeckého svazu, o devět let později předsedou horolezeckého a skialpinistického klubu SAC Špindlerův Mlýn. V roce 2000 začal působit jako předseda komise závodního skialpinismu při ČHS. V rámci Horské služby absolvoval kurs leteckého záchranáře a poté i cvičitele HS. Skloubil tak profesi i své koníčky, protože mezi jeho hlavní zájmy patří lyžování, horolezectví, skialpinismus a horská cyklistika.