logo

Tým RZP z Jihočeské univerzity vyhrál záchranářskou soutěž na Slovensku

Jihočeský krajSvět - 18.3.2018

Dne 14. až 16.3.2018 se zúčastnili studenti Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích civilně/vojenské záchranářské soutěže ve vojenském výcvikovém prostoru Lešť na jihu Slovenska. Jihočeskou Univerzitu reprezentovali Ondřej Kutlák, Lukáš Sejk, Jan Souček a Jaromír Moutelík.

Cílem soutěže bylo zdokonalit zasahující posádky v řešení reálně v minulosti proběhlých nebo aktuálně hrozících mimořádných událostí s hromadným postižením osob, a to nejen na civilní, ale i vojenské úrovni. Při soutěžních modelových situacích se nám naskytl například pohled na havarovaný autobus v těžko přístupném terénu, teroristický útok na nemocniční zařízení, útok aktivního střelce, zřícení mostu plného dělníků či ozbrojený útok na konvoj humanitární pomoci, přičemž posádkou konvoje byly právě soutěžící posádky.

Mimo to, že jsme si mohli vyzkoušet řešení mnoho typů těchto mimořádných událostí, bylo velice zajímavé vyzkoušet si spolupráci s armádou včetně akce se speciálními ozbrojenými silami slovenské armády.
29340030_10211408468466801_1778358812663611392_n
I přes lehké zdravotní komplikace se podařilo posádce RZP1 JČU ZSF ve složení Jan Souček a Jaromír Moutelík obsadit v soutěži 1. místo a na univerzitní půdu na jihu Čech dovézt kov nejcennější.

Za naši výpravu bych chtěl touto cestou velice poděkovat organizačnímu týmu SALUS VITALIS a také pedagogickému sboru Zdravotně sociální fakulty, že nás na tyto soutěže připravují a umožňují nám na nich pravidelnou účast.

JČU ZSF, Jaromír Moutelík