logo

ZZS Libereckého kraje: Spolupracujeme na všech stranách hranic

Liberecký kraj - 24.5.2018

Záchranáři Libereckého kraje se v řadě případů ocitají v situaci, kdy vyjíždějí na pomoc do polského příhraničí. A naopak polští kolegové občas zachraňují u nás. Proto je nutné, aby obě záchranné služby velmi dobře spolupracovali. Z toho důvodu vznikl projekt spolupráce polských a českých zdravotnických záchranných služeb z polsko-českého pohraničí na území ESUS Novum s.r.o.

Spolupráce mezi partnery je realizovaná pořádáním projektových aktivit na obou stranách hranice formou společných školení, konferencí, cvičení, výměnných stáží zdravotnického personálu. Hlavním cílem projektu je posílení a zvýšení intensity spolupráce mezi jednotkami zdravotnických záchranných sborů s Polska a České republiky.
img_8996
Tento týden se konalo školení v polské Szklarske Porebě. Zúčastnili se ho záchranáři nejen z Liberecké zdravotnické záchranné služby, ale také naši kolegové z Hradce Králové a Olomouce. Velmi si vážíme i politické podpory, kterou za náš kraj poskytl náměstek hejtmana Libereckého kraje Přemysl Sobotka. Na dvoudenním setkání si účastníci (za ZZS LK v čele s ředitelem Luďkem Kramářem) vyslechli řadu přednášek, hlavním tématem bylo představení jednotlivých záchranných služeb a jejich činnosti.

20180522_103150_resized20180522_103215_resized

Michael Georgiev tiskový mluvčí ZZS Libereckého kraje