logo

RESCUE Šachtičky 2018: Slovenskou soutěž ovládla posádka jihomoravských záchranářů

ČRJihomoravský krajSvět - 26.5.2018

Posádka jihomoravských záchranářů ve složení Rudolf Hudec a Luděk Maděřič zvítězila v 8. ročníku Memoriálu Vladimíra Kostolanského. Jedná se o soutěž posádek RZP, která se již tradičně koná v Banské Bystrici, v horském hotelu Šachtička. Zúčastnilo se více než dvacet posádek záchranářů ze Slovenska a Česka.

Jejich úkolem bylo například vyřešit porod mimo zdravotnické zařízení, zvládnout resuscitaci novorozence, poradit si s anafylaktickou reakcí na dožínkové zábavě, ošetřit polytrauma a postarat se o pacienta s rabdomyolýzou (syndrom, který vzniká v důsledku přímého nebo nepřímého poranění svalů).

Byly i oddechové úkoly, konkrétně vypsání dokumentace na psacím stroji a přestěhování sanitního vozu. Nejlepší výsledek předvedli naši kolegové. „Mám z toho úspěchu velkou radost, úkoly byly velmi pěkně připravené. Nejvíce oceňuji propracovanost úkolů, které kopírovaly reálné výjezdy. Můžeme se tak pomocí simulace lépe připravit na skutečné zásahy,“ říká Luděk. „Souhlasím s Luďkem, už jsem se zúčastnil několika soutěží a tahle mě opravdu obohatila. Nejvíce mě pobavil oddechový úkol, vypsat zdravotnickou dokumentaci na psacím stroji,“ doplňuje Ruda.

A my vám, kluci, moc blahopřejeme a tleskáme i ostatním posádkám, které se soutěže zúčastnily. Díky za vaše nasazení a úsilí!

Info: ZZS JMK