logo

Tři zranění, z toho dvě děti, při nehodě na Frýdecko-Místecku

Moravskoslezský kraj - 10.6.2018

Zdravotnická záchranná služba Moravskoslezského kraje zasahovala v sobotu 9. června odpoledne při vážné dopravní nehodě automobilu u Starých Hamrů na Frýdecko-Místecku. Kvůli neletovému počasí nemohl na místo události doletět vrtulník LZS z Ostravy a pomoc účastníkům tak poskytovaly pozemní týmy z Frýdlantu a Frýdku-Místku.

Posádky ZZS ošetřovaly tři osoby:

Šestiletý chlapec utrpěl poranění hlavy a mozku, nalézal se v život ohrožujícím stavu. Zasahující lékař musel zajistit jeho dýchací cesty a přístrojem řízenou ventilaci. Po fixaci krčním límcem, uložení do vakuové matrace a podání léků bylo dítě vrtulníkem přepraveno na urgentní příjem FN Ostrava.

Desetiletý hoch byl zraněn na hlavě, hrudníku a horní končetině. Po ošetření jej pozemní posádka transportovala rovněž do ostravské Fakultní nemocnice.

Pacient ve věku čtyřiapadesáti let byl po vyproštění z havarovaného automobilu při vědomí, byl ošetřen s poraněním páteře a dolní končetiny. Záchranáři jej předali k další léčbě na úrazové ambulanci nemocnice ve Frýdku-Místku.

PhDr. Lukáš Humpl tiskový mluvčí ZZS MSK