logo

Osvěta ohledně první pomoci a prevnence před úrazy je zbytečností?

Středočeský kraj - 8.7.2018

V pondělí 25.6 prováděla posádka RZP zdravotnické záchranné služby Trans Hospital Plus pro všechny žáky řevnické školy ukázky a povídání o poskytnutí první pomoci. Záchranáři se zaměřili především na úrazy spojené s aktivitami o prázdninách. Jsou to především skoky do vody, jízda na kole, koloběžce nebo kolečkových bruslích, popáleniny od ohně a horkých nápojů nebo pobodání hmyzem.

Žáci si vyslechli jak úrazům předejít, ale i jak laicky poskytnout první pomoc před příjezdem záchranné služby. Bohužel již druhý den ráno bylo vidět několik dětí při ranním příjezdu na kole do školy bez přileb. V odpoledních hodinách se jedna třída vracela ke škole s paní učitelkou a tři děti na koloběžce také bez přileb. Právě úrazy hlavy na kole či koloběžce bývají nejčastější, nejvážnější a mnohdy končící smrtí.
IMG_20180625_092104
Již 2.7. jsme převáželi malého chlapce z Dobřichovic s tržnou ranou hlavy, kterou si způsobil po pádu z kola.

Dne 26.6 v ranních hodinách zasahovala posádka Trans Hospitalu Plus s lékařem u malého pacienta v Letech který se opařil horkou vodou. Po nezbytném ošetření specielním gelem na popáleniny byl na místo události přivolán vrtulník LZS a následně proveden převoz na specializované oddělení pražské nemocnice.

IMG_20180626_073419

Info a foto: ZS Trans Hospital Plus