logo

Tři zranění při nehodě automobilu na Novojičínsku

Moravskoslezský kraj - 14.9.2018

Týmy Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje zasahovaly ve čtvrtek 13. září u vážné dopravní nehody automobilu na Novojičínsku. Střet osobního vozidla se stromem na silnici spojující Bílovec s obcí Skřipov, byl oznámen na tísňovou linku 155 necelou půl hodinu po čtvrtečním poledni. Na místě nehody zasahovaly celkem čtyři posádky ZZS – tři pozemní ze stanovišť Bílovec, Studénka a Fulnek, spolu s vrtulníkem LZS z Ostravy.

Záchranáři ošetřovali tři osoby:
Pětačtyřicetiletý muž byl po nehodě v bezvědomí, s poraněním hlavy a mozku. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče jej posádka vrtulníku převzala na palubu a následně vzdušnou cestou transportovala na urgentní příjem ostravské FN.
O rok mladší muž utrpěl poranění hrudníku a jevil známky otřesu mozku, jednatřicetiletá žena pak musela být ošetřena s poraněním horní končetiny. Oba pacienti byli při vědomí a mimo přímé ohrožení života. Pozemní týmy je po zajištění přepravily do ostravské Fakultní nemocnice a předaly do péče zdravotníků tamní úrazové ambulance.

PhDr. Lukáš Humpl tiskový mluvčí ZZS MSK