logo

Zlínský kraj pořídí záchranářům 11 nových sanitek a 2 vozy „rendez-vous“

Zlínský kraj - 3.10.2018

Celkem 11 nových sanitek a 2 vozidla „rendez-vous“ pořídí v letech 2019 až 2021 Zlínský kraj pro Zdravotnickou záchrannou službu Zlínského kraje, která je jeho příspěvkovou organizací. Jejich nákup přijde na více než 40 milionů korun. Investiční záměry schválili na svém pondělním zasedání krajští radní.

„Co se týká sanitních vozů, optimální doba jejich provozu je z uživatelského i funkčního hlediska zhruba 5 až 6 let. Máme proto vytvořen plán, kdy je chceme až do roku 2032 postupně obměňovat tak, aby nedocházelo ke stárnutí vozového parku pod hranicí spolehlivosti. Nové, moderní a špičkově vybavené vozy tak nahradí ty starší, opotřebené, které vyžadují zvýšené náklady na údržbu a vykazují častější závady,“ řekl hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.

Kromě sanitních vozů hejtmanství záchranářům pořídí také 2 vozidla pro systém „rendez-vous“, sloužící pro přepravu lékaře k případům. Nahradí stávající vozy Škoda Yeti. Oproti nim budou výkonnější a tím pádem i rychlejší, což lékaři umožní být dříve u pacienta. Budou mít rovněž podstatně větší zavazadlový prostor. To se projeví v lepším umístění a rozložení zdravotnického materiálu a přístrojů.