logo

Ředitel ZZS JMK Klusák: Člověk, který opakovaně a neoprávněně špiní jméno svého zaměstnavatele, není dobrým zaměstnancem

Jihomoravský kraj - 10.10.2018

Základní odborová organizace ZZS JmK pod vedením Bohuslava Zrzy stojí zřejmě za sepsáním a zveřejněním článku, který se včera objevil na webu Seznamu a jeho zpráv.

Odkaz na zmíněný článek je zde:


Záchrance se „ztratilo“ auto za dva miliony. Bylo napsané na spolupracovníka hejtmana Haška
zzs


„Především je třeba říct, že žádné auto se záchrance neztratilo. Je součástí vozového parku a v současné době je využíváno výjezdovou skupinou letecké záchranné služby jako vozidlo rychlé lékařské pomoci v setkávacím systému při neletovém počasí. Pokud jde o najeté kilometry v době, kdy vozidlo používal zřizovatel, pak je nezadával do systému ZZS JmK nějaký „mechanik“, žádného nemáme, ale vedoucí autoprovozu tak, jak jeho pracovní pozici přísluší. Počet km ujetých vozidlem v daném měsíci, který získal od pracovníků dopravy krajského úřadu, zadával do systému k zúčtování stejně, jako u všech dalších vozidel organizace. Autorovi článku, panu Vojtěchu Blažkovi, jsem na všechny dotazy trpělivě odpovídal a vše jsem se snažil vysvětlit. Přesto se ve zpravodajském příspěvku objevila pouze pasáž naprosto vytržená z kontextu, ze které má vyplývat, že se vlastně o nic nezajímám, což pokládám za hodně smutné,“ říká ředitel jihomoravské záchranky Milan Klusák.

Jihomoravský kraj vlastní 99% z toho, co ZZS JmK ke svému fungování využívá, a jak s tímto majetkem kraj nakládá, je jeho záležitostí. „Za dva a půl měsíce odcházím do důchodu, ale trápí mě, že naše organizace se musí dlouhodobě potýkat s neloajálními lidmi, jako je Bohuslav Zrza. Někdo, kdo opakovaně špiní jméno svého zaměstnavatele a s největší pravděpodobností je i tím, kdo poskytuje novinářům informace, ke všemu nepravdivé a s cílem organizaci škodit, nemá v ní co dělat,“ dodal ještě Klusák.

Info: ZZS JMK