logo

Pardubičtí krajští záchranáři mají vlastní slavnostní prapor. Oslaví s ním 100 let od vzniku republiky

Pardubický kraj - 12.10.2018

Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje se od středečního rána pyšní novým slavnostním praporem, který pro svoji příspěvkovou organizaci pořídil Pardubický kraj v rámci oslav 100 let od vzniku Československa. Slavnostního předání se proto zúčastnili také hejtman Martin Netolický a krajský radní pro oblast zdravotnictví Ladislav Valtr. Prapor, jehož základem je logo krajských záchranářů a motiv svatého Kryštofa, patrona záchranářů, poutníků, řidičů či horníků, bude využíván při slavnostních příležitostech.

„V rámci oslav 100 let od vzniku Československa se v Praze uskuteční slavnostní přehlídka složek integrovaného záchranného systému, a proto jsme se s panem ředitelem Paarem dohodli, že nejen pro tento slavnostní okamžik pořídíme naší záchrance slavnostní prapor. Ten na jedné straně představuje logo Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje a na druhé je vyobrazen svatý Kryštof, který je patronem záchranářů,“ uvedl hejtman Martin Netolický.
43659329_2170271286381068_3008837462312091648_n
„Jedná se především o symbolickou záležitost a další možnou prezentaci našich záchranářů. Stejně jako hasičské jednotky, či další složky IZS je prapor důležitý především jako prezentace naší organizace, jejíž činnost chceme nadále prezentovat veřejnosti, protože ta často nemá přesné povědomí o tvrdé práci našich záchranářů,“ řekl krajský radní Ladislav Valtr. Prapor bude využíván především při výjimečných událostech, například při oslavách 100 let od vzniku Československa kdy při tomto jubileu proběhne slavnostní přehlídka složek IZS v Praze.

Pardubická záchranka není jedinou, která vlastní, resp. bude vlastnit od tohoto týdne svůj prapor. Další bude předán již zítra, reportáž najdete po slavnostním aktu zde, na Modré hvězdě života.

Foto: PAK, ZZS PAK

ZZS Pardubického kraje