logo

Vážná nehoda na dálnici D1 na Novojičínsku

Moravskoslezský kraj - 1.11.2018

Pět posádek zdravotnické záchranné služby zasahovalo v pondělí 29. října večer u vážné dopravní nehody na Novojičínsku. Operátoři ZZS přijali před půl osmou informaci o střetu několika vozidel na dálnici D1, a to ve směru na Ostravu, poblíž obce Kujavy. Na místě události zasahovaly celkem čtyři týmy ZZS z okolních stanovišť záchranné služby i vrtulník LZS z Ostravy.

Záchranáři resuscitovali šestatřicetiletou ženu, u které po nehodě selhaly všechny základní životní funkce. Jejich snaha byla sice úspěšná, avšak pacientku s velmi vážnými poraněními posléze předávali v ostravské Fakultní nemocnici v kritickém stavu.
O rok mladší účastnice nehody utrpěla mnohočetná vážná poranění a nacházela se v přímém ohrožení života. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče ji tým leteckých záchranářů přepravil na urgentní příjem FN v Ostravě.
Zásah ZZS na D1~2
Další dvě ženy středního věku byly posádkami ZZS ošetřeny se středně těžkými poraněními hlavy a spolu s tříměsíčním, lehce zraněným dítětem, byly přepraveny do Městské nemocnice v Ostravě. Devětatřicetiletého muže s lehkým poraněním horní končetiny předali záchranáři do péče úrazové ambulance FN Ostrava.

Kromě výše uvedených šesti osob, které byly transportovány do zdravotnických zařízení, prohlédli záchranáři na místě události ještě několik dalších účastníků nehody. Jejich poranění byla minimální a nevyžadovala další zdravotnické ošetření, potažmo přepravu do nemocnice.

PhDr. Lukáš Humpl tiskový mluvčí ZZS MSK