logo

Vojenská zdravotnická služba převzala nové sanitní vozy

ČRHlavní město Praha - 13.11.2018

Ředitel Sekce podpory Ministerstva obrany generálmajor Jaromír Zůna dnes navštívil Centrum zdravotnického materiálu v Bystřici pod Hostýnem, aby si prohlédl nová vozidla pro vojenské zdravotníky. Polovinu z těchto 18 objednaných vozů minulý týden převzala Agentura vojenského zdravotnictví.

„V prvé řadě jsem spokojen s tím, jak se daří vojenskému zdravotnictví realizovat své programové cíle a rozvoj. O tom svědčí i právě probíhající přejímka nových sanitních vozidel. Jde o další z řady projektů, zaměřených na modernizaci vozového parku a technologického vybavení vojenského zdravotnictví,“ uvedl generálmajor Jaromír Zůna.

Zakázka v hodnotě desítek milionů se tentokrát týká zdravotnických vozidel určených pro Centra zdravotních služeb Agentury vojenského zdravotnictví, mezi laickou i vojenskou veřejností stále známé jako posádkové ošetřovny, napříč celou republikou.

„Z celkového počtu osmnácti vozidel jsme tento týden obdrželi deváté a další budou následovat v průběhu následujících týdnů,“ potvrdil náčelník Centra podplukovník Drahomír Vančík.

img_0637-_2_-_2_                        Sanitky jsou vybaveny transportní technikou domácího výrobce MEDIROL

Vozidla pro převoz pacientů

Jedná se konkrétně o vozidla Volkswagen Transporter Kombi T6 ve zdravotnické úpravě. Tyto vozidla ve zdravotnické úpravě zcela vyhovují požadavkům armády, což je zejména převoz pacientů mezi jednotlivými zdravotnickými zařízeními.

Než se vozidla dostanou ke koncovým uživatelům, bude ještě trvat několik měsíců. První předání k užívání Centrům zdravotních služeb je plánováno na začátek roku 2019. Po dodání všech vozidel budou ještě Centrem zdravotnického materiálu dovybavena zdravotnickým materiálem a dalšími prostředky podle přesně specifikovaných požadavků.

Také v minulém roce došlo k zásadní modernizaci vozového parku prvků Agentury vojenského zdravotnictví. Jednalo se o 11 vozidel určených pro zásahové veterinární skupiny Vojenského veterinárního ústavu a vozidla určená k převozu léčiv do Center zdravotních služeb.

kapitánka Lada Ferkálová, Agentura vojenského zdravotnictví