logo

ZZS JMK: Vojta to dal skvěle, tleskáme!

Jihomoravský kraj - 12.12.2018

Vojtovi je 12 let, bydlí v Hroznové Lhotě a do nedalekého Hodonína dojíždí na hokejovou základní školu. Když šel ze zimního stadionu z tréninku domů, uviděl na zemi ležet muže, který evidentně nebyl v pořádku. Vojta k němu přiklekl a snažil se pomoct, pohotově vytáhl telefon a zavolal na tísňovou linku. V tu chvíli samozřejmě netušil, že člověk, který leží na zemi, má epileptický záchvat. Udělal ale to nejlepší, co mohl, volal pro pomoc.

„Vojta to udělal skvěle, zavolal nám a snažil se popsat, co se stalo. Vyslali jsme na místo lékařskou posádku z Hodonína. Musím toho chlapce moc pochválit, byl statečný, vůbec to pro něj nebylo jednoduché,“ vysvětluje operátorka KZOS Monika Klusáková. Že to byl pro Vojtu silný zážitek a zátěžová situace, potvrzuje i jeho maminka, Simona Horňáková: „Vojta pak doma skoro nemluvil, bylo vidět, jak moc ho to zasáhlo. A jediné, co ho zajímalo, bylo to, zda je pacient v pořádku, tak jsem se to pak snažila zjistit.“ Muže naše posádka převezla do kyjovské nemocnice, kde mu lékaři pomohli, a tak Vojta mohl být klidný. „Jsem rád, že to dobře dopadlo. Dělal jsem, co jsem mohl,“ říká statečný školák.

Malého hrdinu jsme pozvali k nám do sídla jihomoravské záchranky, prohlédl si operační středisko i sanitky. „Moc se mi tu líbí, přemýšlím o tom, že bych se sám stal jednou záchranářem, ale hokejistou bych byl taky rád,“ uvažuje nahlas Vojta, který nás mile překvapil tím, že nám přivezl krásný dárek, anděla. „Ať vás tady všechny ochraňuje.“
1_97 2_80 3_67 4_50 5_39 6_33 7_30 8_30 9_22
Tak děkujeme, Vojto, nejen za toho anděla, ale hlavně za to, že ses snažil pomoct.

Info: ZZS JMK