logo

Zdravotničtí záchranáři vyjížděli v Plzeňském kraji během vánočních svátků k 415 případům

Plzeňský kraj - 27.12.2018

Během tří vánočních svátků uskutečnili záchranáři Zdravotnické záchranné služby ZZS PK 415 výjezdů k pacientům.

Na Štědrý den vyjížděla záchranka 125 krát, na Boží hod 160 krát a na Štěpána 130 krát. Počtem výjezdů se tak letošní Vánoce nevymykaly běžnému průměru.

I během svátků došlo k několika dopravním nehodám, které si naštěstí tentokrát nevyžádaly žádný lidský život. Asi nejzávažnější se stala včera po patnácté hodině Na Vysoké u Dobřan, kde osobní automobil Hyundai řízený osmdesátiletým seniorem vylétl ze silnice a narazil do stromu. Na vině mohla být zdravotní indispozice řidiče. Ten byl po vyproštění ze zcela zdemolovaného vozu převezen s těžkým zraněním na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Plzni.

K dalším dopravním nehodám došlo také v Nemanicích na Domažlicku, u Smolova či v Tlučné. V posledních dvou případech dokonce havarovali motocyklisté, kteří skončili s lehčím poraněním v nemocnicích. Hrozivě vypadající nehoda dvou Octávií u Losiné na Plzeňsku se nakonec obešla bez zranění.

Nedaleko Chodské Lhoty u Chalupského potoka pak došlo 26. prosince v poledne během honu k postřelení myslivce. Muž ročník 1961 byl ve vážném stavu, ale při vědomí letecky transportován na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Plzni.

Přímo na Štědrý den došlo trochu kuriózně ke dvěma případům pokousání psem. Jeden se odehrál ve Stříbře a druhý ve Strašicích na Rokycansku. O obou případech lehce zranění skončili na chirurgických odděleních.

Na řadu lidí také dolehly deprese a sebevražedné myšlenky. Krajští záchranáři vyjížděli během Vánoc k deseti takovým případům.

Vysoká_3a Vysoká_4

Text: Vítězslav Sladký, ZZS PK

Foto: ZZS PK, krimi-plzen