logo

Pardubická záchranka převzala šest nových sanitek

Pardubický kraj - 22.1.2019

Dne 21.1. 2019 bylo předáno z rukou hejtmana Pardubického kraje JUDr. Martina Netolického a radního Ing. Ladislava Valtra zodpovědného za zdravotnictví řediteli Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje MUDr. Igoru Paarovi do užívání šest nových sanitních vozů pro poskytování přednemocniční neodkladné péče.

Vozidla byla pořízena v rámci pravidelné obnovy vozového parku Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje a byla pořízena z investičního fondu Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje v celkovém nákladu 15.725.160.Kč včetně DPH. Jedná se o zcela nové vozy VW Transporter v sanitní úpravě specifické žluté barvy zdravotnické záchranné služby se zeleno-žlutou šachovnicí. Dvě vozidla jsou ve speciální úpravě pro převoz rozměrných pacientů s elektricky ovládanými nosítky se zvýšenou nosností.

Všechna vozidla jsou vybavena dvoulitrovými naftovými turbomotory o výkonu 150kw, který je na vozovku přenášen pomocí automatické převodovky a pohonu všech kol. O dostatečnou viditelnost se starají zábleskové LED majáky, které jsou zakomponovány i do přední masky a pod vnější zpětná zrcátka. “Věřím, že vozy budou obyvatelům Pardubického kraje dobře sloužit, a ve spojení se špičkovými záchranáři Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje zachrání mnoho životů”,řekl při předávání radní Ladislav Valtr.