logo

Pražská záchranka bude půl roku bez ředitele Koloucha, ten jede na lékařskou misi do Afghánistánu

Hlavní město Praha - 30.1.2019

Pražská záchranná služba se bude muset půl roku obejít bez svého ředitele. Její šéf Petr Kolouch jede do Afghánistánu, kde bude působit jako lékař ve vojenské nemocnici, uvedl server iROZHLAS.cz, kterému to potvrdil sám Kolouch. Zastupovat ho mezitím bude technický náměstek Ján Doubrava.

„Ve vojenské nemocnici v Afghánistánu budu působit jako lékař na urgentním příjmu,“ upřesňuje pro iROZHLAS.cz ředitel pražské záchranné služby Petr Kolouch, který je zároveň členem aktivních záloh Armády ČR. Kromě jeho specializace na urgentní medicínu by ho prý armáda mohla využít také jako anesteziologa. Odjezd je podle Koloucha naplánován na konec února a na zahraniční operaci Resolute Support má strávit půl roku.

„Budu příjmový lékař, tak jako tady na urgentním příjmu, a budu se starat jak o naše pacienty, tak o pacienty koaličních jednotek,“ dodává.

Nabídku zúčastnit se mise v Afghánistánu dostal Kolouch podle svých slov od nadřízených v armádě. Ta ale celou věc nechtěla s ohledem na bezpečnost příliš komentovat.


Celý článek naleznete ZDE, na serveru iROZHLAS.cz