logo

Společný náročný výcvik policistů a záchranářů proběhl ve Vojenském výcvikovém prostoru Březina

Jihomoravský kraj - 6.2.2019

Šest modelových situací v rámci společného výcviku Extrém 2019 čekalo 6. 2. 2019 na policisty i záchranáře ve Vojenském výcvikovém prostoru v Březině. Ty vycházely z aktuálních zkušeností obou složek IZS.

Dvanáct týmů složených ze zástupců policistů a záchranářů se muselo porvat s nelehkými úkoly. Ani jeden z účastníků neznal zadání a tak jako v reálu vyjížděli k „případům“ na základě pokynů z vysílačky. Realitu simuloval i fakt, že někdy přijeli první na místo policisté, jindy zase záchranáři. Policisté si tak do příjezdu lékaře ke svým obvyklým úkolům přidávali život zachraňující úkony, záchranáři si prohlubovali znalosti z krizové komunikace.

Účastníky výcviku prověřil porod po dopravní nehodě, výbuch varny pervitinu, podchlazené dítě s nepřiměřenou reakcí rodičů či postřelený pachatel loupeže. Cílem akce bylo odhalit chyby v postupech na místě a zdokonalení spolupráce. Právě vylepšení už tak dobré spolupráce mezi oběma složkami IZS a zvýšení odborných znalostí účastníků výcviku od akce očekává i krajský ředitel plk. Leoš Tržil.

mjr. Pavel Šváb, PČR