logo

Kraj pořídí pro středočeskou záchranku 15 sanitních vozů

Středočeský kraj - 25.3.2019

Během letošního a následujícího roku by se měl vozový park Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje rozrůst o 15 nových sanitních automobilů vybavených zástavbami. Podle rozhodnutí Rady Středočeského kraje by náklady na jejich pořízení neměly přesáhnout 50 milionů korun.

„Nákup byl plánován již v roce 2018, ale z technických důvodů nebyl uskutečněn. Jde o pravidelnou obnovu vozového parku,“ uvádí radní pro oblast bezpečnosti a zdravotnictví JUDr. Robert Bezděk, CSc. (ANO 2011). „V rámci Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje (ZZS SČK) dochází ke stále většímu počtu najetých kilometrů, kdy se ZZS SČK dostává ročně na téměř 50 tisíc kilometrů na jedno vozidlo a v případě odlehlých stanovišť záchranné služby, která transportují pacienty do poměrně vzdálených nemocnic, se roční počet najetých kilometrů ještě zvyšuje,“ vysvětluje JUDr. Robert Bezděk, CSc.

Podle původního záměru se měly vozy nakoupit již v roce 2018. Na trhu se však objevila sanitní vozidla na jiném podvozku, než dosud ZZS SČK využívala. „Celá situace nákupu tak byla přehodnocena a bylo zvažováno, zda takováto sanitní vozidla také pořídit. Bylo nutné přeměřit všechna garážová stání, která ZZS SČK využívá a připravit podrobnou specifikaci,“ upřesňuje dále radní. V současné době podle něj ZZS SČK plánuje pořídit 5 ks sanitních vozidel včetně navigací na podvozcích, které doposud využívá, a 10 ks sanitních vozidel včetně zdravotnických přístrojů a navigací na nových podvozcích.

Celkové předpokládané náklady na nákup sanitek činí 50 milionů korun včetně DPH. Tato cena je stanovená jako maximální, skutečná cena vzejde až z výběrového řízení.