logo

Ve vozovém parku kladenské nemocnice přibyly tři nové převozové sanitky

Středočeský kraj - 14.4.2019

Na kvalitnější a pohodlnější přepravu se mohou těšit všichni pacienti Oblastní nemocnice Kladno.

Vozový park Dopravní zdravotnické služby se rozšířil o tři nové sanitní vozy značky Volkswagen Transporter, které nahradí část stávající vozové techniky dosahující stáří až 16 let. Nemocnici je ve středu 3.4.2019 předal JUDr. Robert Bezděk, CSc., radní pro oblast bezpečnosti a zdravotnictví Středočeského kraje. Sanitky budou sloužit pacientům všech oddělení k urgentnímu transportu, převozu na vyšetření i potřebné zákroky. Vysoce moderní klimatizovaná vozidla pořídila kladenská nemocnice díky prostředkům dotace z rozpočtu Středočeského kraje.

Nové vozy nabízejí vyšší komfort jak pro pacienty, tak i pro zdravotníky, kteří s pacienty manipulují. „Sanitky jsou vybaveny nejnovější transportní technikou, transportními nosítky a infarktovým křeslem od domácího výrobce MEDIROL, což patří v současné době mezi nejkomfortnější a nejbezpečnější prostředky pro přepravu pacientů. Samozřejmostí je také sklopná nájezdová rampa pro snadnější a bezpečnější naložení imobilních pacientů. Vozy mají také lepší systém vytápění a klimatizace, které zvýší pohodlí přepravovaných pacientů. Novinkou oproti starým vozům je i otočná boční sedačka, která umožní bezproblémovou přepravu invalidních vozíků,“ popisuje výhody nových vozů vedoucí dopravy Oblastní nemocnice Kladno Štefan Šulgán.

Dopravní zdravotnická služba kladenské nemocnice provozuje v současné době celkem 15 sanitních vozů a ročně s nimi přepraví přes 40 tisíc pacientů. „Naše sanitky najedou zhruba 3–4 tisíce kilometrů za měsíc a za celý loňský rok jsme s nimi najezdili 670 916 km,“ uvedl souhrnná čísla vedoucí dopravy s tím, že postupná obnova vozového parku je naplánována průběžně i na další roky.

sanitky_dsc_0007 dsc_0184 dsc_0186 dsc_0191 dsc_0196 sanitky_dsc_0024Foto a info: Nemocnice Kladno