logo

Moravskoslezští záchranáři zasahovali souběžně u dvou blízkých nehod

Moravskoslezský kraj - 7.6.2019

Posádky ZZS MSK zasahovaly ve čtvrtek 6. června u dvou blízkých dopravních nehod, které se odehrály krátce po sobě.

V půl třetí odpoledne přijali operátoři záchranné služby informaci o havárii osobního vozidla mezi Třanovicemi a Havířovem. Osobní auto sjelo do příkopy a zůstalo ležet na střeše. Posádky ZZS – pozemní tým RZP z Nošovic a letečtí záchranáři z Ostravy – ošetřovaly tři zraněné účastníky:
Dva muži a jedna žena, všichni středního věku, utrpěli lehké, středně těžké a těžké zranění. Ženu bylo nutno z havarovaného vozidla vyprostit. Vrtulník ji po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče transportoval s poraněním zad a horní končetiny do ostravské Fakultní nemocnice. Oba muže přepravila pozemní posádka na úrazovou ambulanci nemocnice v Karviné.

Jen o deset minut později vyjížděl tým RLP Třinec k havárii kamionu na silnici mezi Českým Těšínem a Třincem. V kabině nákladního vozidla, které se mimo silnici převrátilo na bok, zůstal jeho řidič. Muž nejevil známky života, neutrpěl však žádná zevní poranění. Poté, co se k postiženému dostal lékař ZZS, mohl již pouze konstatovat smrt. Její příčinou byla vzhledem k okolnostem pravděpodobně náhlá zástava krevního oběhu.

PhDr. Lukáš Humpl tiskový mluvčí ZZS MSK