logo

Čtyři zranění při nehodě v Ostravě

Moravskoslezský kraj - 9.7.2019

Tři posádky ZZS MSK zasahovaly v pondělí 8. července u dopravní nehody několika vozidel v Ostravě na Mariánskohorské ulici. Informaci o události přijalo zdravotnické operační středisko krátce před desátou hodinou dopoledne.

Lékařská posádka ošetřovala třiašedesátiletého muže, který byl v bezvědomí, ale bez viditelného vnějšího poranění. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné pomoci byl předán na urgentním příjmu ve Fakultní nemocnici v Ostravě.

Dvě zdravotnické posádky měly v péči celkem tři ženy, které při nehodě utrpěly středně závažná zranění. Třiaosmdesátiletá pacientka si stěžovala na bolest v oblasti krční páteře a hrudníku. Po ošetření byla také převezena na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice. Devětašedesátiletá žena byla pro bolest hrudníku a v oblasti klíční kosti předána na úrazové ambulanci Fakultní nemocnice v Ostravě, stejně jako čtyřiačtyřicetiletá žena, která udávala bolest v oblasti krční páteře a ramene.

Zdravotní stav dalších účastníků nehody nevyžadoval transport do zdravotnického zařízení. Okolnosti nehody vyšetřuje Policie České republiky.

Bc. Ladislav Lang
Zastupující tiskový mluvčí ZZS MSK