logo

Po nezvěstné seniorce z Trutnovska, která o víkendu odešla z domova a od té doby se neohlásila, pátrali i psovodi Horské služby Krkonoše

Královehradecký kraj - 12.8.2019

Po nezvěstné seniorce z Trutnovska, která o víkendu odešla z domova a od té doby se neohlásila, v pondělí pátrali psovodi Horské služby Krkonoše.

O součinnost s pátracími týmy Policie ČR a hasičů byli členové HS požádáni krátce před půl devátou ráno. „Podle našich informací devětasedmdesátiletou paní viděla sousedka naposledy v sobotu a příbuzní pak v neděli večer nahlásili zmizení. Podle předpokladu se mohla pohybovat v dost nepřístupném terénu. A právě na takové příležitosti naše psy cvičíme,“ uvedl k pátrání Pavel Smejkal, zasahující člen Horské služby Krkonoše.

Psovodům HS byl pro pečlivé pátrání přidělen v první fázi prostor o rozloze asi 150 hektarů. „Začali jsme systematicky prohledávat přidělený terén, ale zpočátku bez výsledku. V půl dvanácté jsme pak dostali zprávu z policejního vrtulníku, že posádka spatřila hledanou ženu nedaleko našeho prostoru. Ihned jsme se tedy na místo přesunuli, ženu našli, ošetřili a vzhledem k nepřístupnému terénu transportovali k sanitnímu vozu Rychlé zdravotnické pomoci,“ řekl Pavel Smejkal.

„Dnešní akce se zúčastnilo 6 psovodů Horské služby. Policie ČR ví, že máme psy dobře cvičené a trénujeme je po celý průběh roku. Jsou specialisty na vyhledávání v lavinách a obecně ve sněhu, ale dobře si vedou i při hledání zbloudilých osob v horách mimo zimní sezónu,“ komentoval dnešní úspěšnou akci Pavel Jirsa, náčelník Horské služby Krkonoše. Dodal, že psovodi HS jsou tak dobře zapsáni, že jsou žádáni i pro pátrací akce mimo horské oblasti.

radvanice1 --data--web--fotobanka--2019--08--radvanice4.fitbox.x690.y1000.r0.q90.nr0.me2 --data--web--fotobanka--2019--08--dsc-0488.fitbox.x690.y1000.r0.q90.nr0.me2

Radek Zeman tiskový mluvčí Horské služby ČR