logo

Záchranáři ošetřovali osm účastníků nehody na Novojičínsku

Moravskoslezský kraj - 8.9.2019

Posádky ZZS MSK zasahovaly včera, v sobotu 7. září večer, u dopravní nehody na Novojičínsku. Událost poblíž obce Rybí byla krajskému operačnímu středisku záchranářů nahlášena před devatenáctou hodinou. Na místo události vyslali operátoři čtyři posádky z výjezdových základen Nový Jičín, Mošnov a Kopřivnice.

Týmy záchranné služby ošetřovaly celkem osm účastníků střetu vozidel. Nejvážněji poraněna byla devětačtyřicetiletá žena, která utrpěla poranění hrudníku, břicha, pánve a dolní končetiny. Posádky ji zajistily pánevním pásem, uložily do podtlakové matrace a zahájily podávání léků. Poté byla pacientka transportována do traumatologického centra ostravské Fakultní nemocnice.

Dvaasedmdesátiletá žena zůstala po nehodě krátce v bezvědomí a jevila známky otřesu mozku. Po ošetření byla předána na chirurgické ambulanci novojičínské nemocnice. Ve stejném zdravotnickém zařízení byli přijati také ostatní účastníci havárie:

Čtyřiasedmdesátiletý muž s poraněním horních končetin, třiatřicetiletá žena s poraněním hrudníku a dolní končetiny a osmatřicetiletá žena s poraněním horní končetiny – jejich poranění byla vesměs středně závažná. Tři děti ve věku dvou a tří let, byly zasahujícím lékařem vyšetřeny a k vyloučení poranění byly přepraveny na dětskou ambulanci.

PhDr. Lukáš Humpl tiskový mluvčí ZZS MSK