logo

Skvělá reprezentace zdravotníků jihomoravské ZZS na mezinárodní soutěži záchranářských a lékařských posádek na Kypru

Jihomoravský krajSvět - 2.10.2019

Na předních příčkách se umístili naši kolegové na mezinárodní soutěži záchranářských a lékařských posádek. Uspěli v konkurenci téměř třiceti týmů a my jsme na ně pyšní.

Plnili celou řadu rozmanitých úkolů, například ten, kdy bylo třeba ošetřit mladou tanečnici, která měla infarkt. Dále museli dojet na šlapadle na ostrůvek, kde pobývala rodina cizinců. Ta neovládala žádný světový jazyk, takže bylo náročné se s jednotlivými jejími členy domluvit. Posádka musela zjistit, co přesně se stalo, pacienty vyšetřit a navzdory jazykové bariéře správně posoudit zdravotní postižení. Nechyběla ani mimořádná událost s hromadným postižením osob, kde se používaly střelné zbraně a došlo i k výbuchu…

Posádka ve složení Stanislav Popela, Tomáš Dvořáček a Lukáš Skřejpek předvedla skvělý výkon a my vám, milí kolegové, blahopřejeme ke krásnému šestému místu v rámci lékařských posádek, udělali jste nám radost. Soutěž byla o to náročnější, že se celá odehrávala v angličtině. A samozřejmě jejím klíčovým přínosem bylo získávání nových zkušeností, které naši zdravotníci mohou zúročit při reálných zásazích.

1_189 2_5 3_133 4_5 5_81

Tiskové oddělení ZZS JMK