logo

Poslanec Mackovík: Vrtulník s podvěsem bude létat i v Libereckém kraji i od ledna 2021

Liberecký kraj - 28.10.2019

Ministerstvo zdravotnictví uzavře dodatečně smlouvu s tím provozovatelem, který bude od ledna 2021 létal leteckou záchranku v tomto kraji.

Poslanec PSP Stanislav Mackovík zveřejnil na svém facebookovém profilu následující řádky:


Podobně (dodatkem) se řešilo před několika lety obsazení základny LZS Ústí nad Labem, kde tehdejší vedení ministerstva vydumalo, že v Ústí nebude žádný vrtulník a budou tam dolétávat na zásah stroje z Liberce, Plzně a Prahy.Tehdy jsem opakovaně interpeloval tehdejšího ministra zdravotnictví, že to je hloupost. Ministerstvo ustoupilo a řešilo vše dodatečně a logicky. Barča v Ústí zůstala.
Současný problém LZS Liberec a jeho podvěsů byl poprvé otevřen na nedávném jednání poslanců KSČM s premiérem Babišem a ministrem zdravotnictví. Tam jsem poprvé otevřeně kritizoval nápad, že do našeho kraje bude létat někdo jiný. Liberecká LZS dělá záchranu s lezeckým vybavením od roku 1997 ( je jednou z nejdéle provozujících tento způsob záchrany). Před týdnem Zastupitelstvo Libereckého kraje schválilo návrh usnesení, který jsem předložil. V návrhu byl vyjádřen nesouhlas s nápadem ministerstva…
Jsem rád, že situace se uklidní a LZS Liberec (Kryštof 18) bude dělat dál svoji práci.
Jako poznámku na závěr si dovolím zmínku k novinářům. Ti zarputile mlčí a ani jeden z nich nenapsal a ani neřekl, kdo se postavil hloupému nápadu ministerstva. Tak se dělá cenzura mlčením.. Ale to je jiný problém…Média tady někomu slouží a co je od komunistů, o tom se mlčí.Pravda totiž vadí nejvíce.