logo

Atesty kynologické brigády mají psovodi Horské služby za sebou

Královehradecký kraj - 7.11.2019

Přelom října a listopadu strávili psovodi kynologické brigády Horské služby ČR, o.p.s. ve Strážném na každoročních atestech. Psovodi pocházející z Krkonoš, Jeseníků, Beskyd, Šumavy, Krušných, Orlických a Jizerských hor dorazili ve středu 30. 10. v hojném počtu a po obdržení informací je čekala jejich první zkouška „Quick search“ neboli pátrání podél cest. Následovala večeře a přišla na řadu druhá zkouška – noční pátrání.

Druhý den začal dopoledním pátráním v plochách, kde na každého psovoda a samozřejmě hlavně psa čekalo hned několik figurantů. Psovodi nemohli pří této zkoušce využít nic víc než kompas. Stejně tak tomu bylo i na pátrání odpoledním, které probíhalo v rojnici a již za pomoci GPS. Počasí bylo krásné, svítilo sluníčko a tak lze říct, že podmínky byly téměř ideální. I tak to ale psovodi a jejich čtyřnozí parťáci neměli lehké.

Pátek 1. 11. proběhlo pátrání v budově, kde pejsci předvedli velmi kvalitní práci. Tento den byl poté zakončen zkouškou poslušnosti, závěrečným vyhodnocením všech zúčastněných a udělením atestů úspěšným psovodům.

Tyto atesty potvrdili, že naši členové kynologické brigády se svými psy jsou řádně připraveni do ostré akce. Atest získalo celkem 10 kynologických týmů. Děkujeme firmám Annamaet, Royal Canin a Eukanuba za dodání energie našim čtyřnohým parťákům.

Radek Zeman tiskový mluvčí Horské služby ČR