logo

Záchranář Zdeněk a dva roky od mozkové příhody. Jak se mu daří?

Jihomoravský kraj - 4.12.2019

Bylo 9. září 2017, našemu záchranáři Zdeňkovi Mikulovi skončila služba. Měl to být den, který mu změní život. Po cestě domů ho skolila cévní mozková příhoda… Upoutaný na lůžku a bezmocný, taková byla tehdy realita.

Uplynuly dva roky a dnes je jeho stav výrazně lepší. Po celou dobu ho podporovali jeho blízcí a také my, jeho kolegové, jsme dělali vše pro to, abychom přispěli v jeho cestě za uzdravením. Především se snažíme získávat finanční prostředky na nákladné rehabilitace. Právě teď je Zdeněk opět v klimkovickém sanatoriu, položili jsme mu několik otázek a poprosili o stručné odpovědi. Tady jsou…

Vzpomínáš si na první okamžiky v nemocnici? Co se ti honilo hlavou?

První myšlenky byly na přítelkyni (teď už manželku), na rodinu a na uzdravení.

Od začátku jsi bojoval, prohru sis nepřipouštěl. Co ti dodávalo největší odvahu?

Největší oporou mi byla rodina a všichni lidé, co mi psali.

Začal těžký boj… rehabilitace byly náročné psychicky i fyzicky, jak se to dalo vydržet?

Vydržet to musím se zatnutýma zubama, zdejší primář řekl, že to bude na dlouho a hodně bolesti, tak zatnu zuby a bolest nepřiznám.

Co jsou teď, s odstupem času největší pokroky? Z čeho máš největší radost?

Že začínám hýbat nohama a rukama a sám sedím.

Co tě čeká v nejbližších dnech? Jaké další pokroky by sis přál?

Teď stále posiluju nohy a ruce. Přeji si postavit se na nohy bez dlah.

Za dobu, kdy jsi podstupoval celou řadu terapií, se Ti snažilo mnoho lidí poskytnout pomoc a podporu. Komu bys rád poděkoval?

Rád bych poděkoval rodině, svým nejbližším a všem, co mi drží palce a píšou mi. Ještě děkuji všem, co mi posílají peníze na léčbu, a kolegům a kolegyním z jihomoravské záchranky. Že na mě nezapomínáte a držíte mně pěsti. Těším se, až Vám to řeknu osobně…

My se na to taky těšíme, Zdeňku.
1_206 2_172 3_148 4_110 5_87


Pokud byste chtěli našemu záchranáři pomoci, můžete poslat příspěvek na náš transparentní účet 5593934329/0800, do poznámky napište „pro Zdeňka“. DĚKUJEME.


Tiskové oddělení ZZS JMK