logo

Sdružené zdravotnické zařízení Krnov pořídilo dvě nové sanitky

Moravskoslezský kraj - 15.4.2020

Sdružené zdravotnické zařízení Krnov pořídilo ze svého rozpočtu dvě zbrusu nové sanitky VW Transporter 6.1 za celkem 2,76 milionu korun včetně DPH.

„Řidiči naší převozové služby najednou s přiděleným vozidlem přibližně 47 tisíc kilometrů za rok. Sanitky jsou tím pádem během několika let značně opotřebované. Protože nám záleží na tom, aby naši pacienti jezdili v bezpečných a moderních vozidlech, nejstarší vozidla průběžně nahrazujeme za nová. Letos bychom rádi vyměnili ještě jeden vůz,“ uvedl ředitel SZZ Krnov MUDr. Ladislav Václavec.
nové-sanitky-v-SZZ-Krnov-3
Nová vozidla pohání výkonný naftový motor o obsahu dva litry a výkonu 110kW. „Vozidla jsou vybavena novými transportními polohovatelnými lůžky MEDIROL se zádržným systémem i pro děti. V každém vozidle jsou dvě transportní křesla MEDIROL, posuvný dvousedák a v obou sanitních vozidlech je možnost převážení invalidních vozíků. Vnitřní část ambulantního prostoru je vybavena rozvodem pro kyslík, přídavným topením pro vyšší komfort pacientů při jízdě v zimě a je velmi dobře osvětlena,“ sdělil mluvčí nemocnice Jiří Krušina.
nové-sanitky-v-SZZ-Krnov-2
Samozřejmě nejen pacienti, ale také řidiči si užijí vyššího komfortu. „Nové sanitky mají přehlednou palubní desku, techniku v části pro pacienty (topení, světlo, klimatizace) lze ovládat z prostoru řidiče. Rádio je vybaveno HandsFree, kdy řidič může přebírat pokyny dispečera za jízdy. Vozidla jsou navíc vybavena kvalitními výstražnými světly a zvukovými signály pro případ, že dojde ke zhoršení stavu převáženého pacienta,“ dodal mluvčí.
ssz krnov

Info a foto: SZZ Krnov