logo

Středočeská záchranná služba bude vybírat deset nových sanitek

Středočeský kraj - 23.6.2020

Deset nových sanitek včetně zástavby pro vozidla rychlé zdravotnické pomoci ambulance typu B bude vybírat Zdravotnická záchranná služba Středočeského kraje. Celkové náklady na jejich pořízení se předpokládají ve výši 30 milionů korun.

„Obnova vozového parku středočeské záchranky probíhá průběžně, sanitky předáváme pravidelně několikrát do roka. Rada Středočeského kraje v polovině června odsouhlasila vyhlášení výběrového řízení na dalších deset nových vozů vybavených potřebnou zástavbou,“ uvedla hejtmanka Středočeského kraje. Připomněla, že nové sanitky jsou potřebné pro kvalitní přednemocniční péči o pacienty.

„Minulý týden jsme v Říčanech předávali jiné dva vozy místní výjezdové základně a v následně záchranáři v Českém Brodě, Vranově, v Lysé nad Labem a ve Vlašimi dostanou pět moderně vybavených aut. Průměrná cena těchto vozů je za každý 3,3 milionu korun. Vždy je kladen důraz na maximální bezpečnost, na komfort pacienta a také na pracovní pohodlí posádky,“ doplnila.

Po obnově vozového parku ZZS SČK dost hlasitě volá i krajská opozice v čele s Martinem Kupkou (ODS), který dříve býval náměstkem hejtmanky, a ve své gesci měl mimo jiné i oblast zdravotnictví. Ten uvedl, že jako nutné minimum považuje nákup 15 nových sanitek ročně a sám přišel v rámci krajské volební kampaně se slibem, že by chtěl realizovat do doku 2024 nákup rovné stovky nových vozidel pro ZZS.