logo

Víkendové pátrání po seniorovi v okolí Černé hory nemělo šťastný konec

Královehradecký kraj - 28.7.2020

Šestašedesátiletý muž se v sobotu ztratil v rozsáhlém okolí Černé hory, až do nedělního večera po něm pátrali policisté i celkem 53 členů Horské služby ze šesti okrsků.

V sobotu v podvečerních hodinách se na HS v Peci pod Sněžkou obrátila Policie ČR s žádostí o pomoc a součinnost při pátrání po pohřešované osobě. „Ihned jsme do akce povolali tři nejbližší okrsky, tedy Pec, Janské lázně a Černý důl,  a záchranáři bez prodlení vyrazili do terénu, vybaveni potřebným vybavením a technikou. Na Černé hoře se týmy setkali se členy PČR a upřesnili si informace a lokality pátrání. Na místo policisté také dopravili lokátor mobilních přístrojů,“ uvedl k počátku rozsáhlého pátrání Wolfgang Berger, zasahující člen Horské služby Krkonoše.
img-20200727-wa0005
Příslušníci Policie ČR nejprve požádali záchranáře o prohledání značených turistických cest od posledního známého místa kontaktu s pohřešovaným. „Po negativním výsledku se záchranáři společně s policií ČR přesunuli do volného terénu. Po nějaké době PČR povolala i vrtulník s termovizí a pátrání pokračovalo na jižním svahu Černé hory. V ranních hodinách jsme také týmům poskytli neocenitelnou pomoc našich dobrovolných členů z dalších okrsků,“ popsal noční akci Wolfgang Berger.

Místy byl terén, kterým museli záchranáři při hledání projít, velmi nepřehledný, strmý a špatně přístupný. „Pokračovali jsme i během neděle a do akce nasadili i pět psů s jejich psovody, a další pátrací psy dodali policisté a Hasičský záchranný sbor. V neděli v podvečerních hodinách pak tělo pohřešovaného muže bez známek života nalezl policejní psovod se svým psem,“ doplnil náčelník Horské služby Krkonoše Pavel Jirsa s tím, že členové HS muže vyprostili, transportovali složitým terénem a předali Policii ČR.

 

Radek Zeman tiskový mluvčí Horské služby ČR