logo

Horská služba získá od Pardubického kraje novou čtyřkolku. Starší poslouží na tvrzi Bouda

Pardubický kraj - 4.6.2021

Pardubický kraj dlouhodobě podporuje kromě složek integrovaného záchranného systému také Horskou službu ČR. Té kraj nyní poskytl částku 500 tisíc korun na nákup nové čtyřkolky s příslušenstvím, která bude sloužit na stanici v Čenkovicích. Proti tomu Horská služba nabídla kraji starší čtyřkolku, která bude sloužit pro obsluhu tvrze Bouda na Králicku.

„Naše podpora činnosti Horské služby na území kraje je dlouhodobá. V minulosti jsme přispěli na vybudování nové stanice v Čenkovicích, nákup čtyřkolky pro stanici na Dolní Moravě či na skialpinistické lyže, defibrilátory, GPS přístroje nebo víceúčelová nosítka. Nyní jsme se domluvili na podpoře nákupu nové čtyřkolky pro čenkovickou stanici v hodnotě 500 tisíc korun,“ uvedl hejtman Martin Netolický s tím, že dar schválila na svém posledním květnovém jednání krajská rada.

„Proti tomu jsme požádali o starší stroj, který bude sloužit jako obsluha pro tvrz Bouda v průběhu celé sezony. Dostupnost tvrze je složitější, a proto chceme usnadnit například zásobování či přesun provozního personálu. Na tyto činnosti je starší čtyřkolka ve velmi dobrém technickém stavu a můžeme pomoci se spoustou práce,“ doplnil hejtman Martin Netolický.
20210528_102216_copy_2016x1512