logo

U Votic se srazila převozová sanitka s osobním autem, nehodu nepřežila převážená pacientka a další tři osoby byly těžce zraněny

Středočeský kraj - 29.7.2022

Ve čtvrtek 28. července, krátce po 12. hodině, došlo na 33. kilometru silnice I. třídy č. 3, v katastru obce Votice, k tragické dopravní nehodě převozního sanitního vozu a osobního vozidla. Na místo byly vyslány všechny složky integrovaného záchranného systému, včetně dvou záchranářských vrtulníků.

Šestapadesátiletý řidič převozní sanitky, v níž přepravoval 74letou ženu, jel ve směru od Benešova na Tábor, kde se asi 150 metrů před křižovatkou čelně střetl s protijedoucím vozidlem VW Sharan. V osobním autě cestoval 18letý řidič se stejně starou spolujezdkyní.

Při dopravní nehodě došlo ke dvěma těžkým zraněním dvoučlenné posádky z Volkswagenu, přičemž ta byla dvěma vrtulníky transportována do pražských nemocnic. Dalším zraněným byl řidič přepravní sanitky, kterého převezla sanitka se středně těžkým zraněním do benešovské nemocnice. Bohužel střet nepřežila 74letá žena, která utrpěla zranění neslučitelná se životem.
asasasa asss ass FYwHQDrWYAAQYSP
Co nehodě předcházelo a co bylo její příčinou, budou zjišťovat benešovští kriminalisté.

Komunikace byla po dobu záchranářských prací, šetření policie a zadokumentování uzavřena do 15 hodin.

por. Bc. Michaela Richterová
tisková mluvčí
P ČR Středočeského kraje

Foto ZZS a PČR